!! BLOG SE BUDE RUŠIT !!

najdete ho na jiné adrese...Murderdolls

23. července 2013 v 20:31 | Morbid Doll |  Murderdolls


Murderdolls začali hrát jako The Rejects v roce 1995, založeni Joeym a ex-zpěvákem Dizzy Draztikem. Joey zvuk The Rejects označuje jako : "křiklavý, agresivní, hrubý, šílený, pochybný, heavy a 'blood and guts' rock´n´roll". Měli velké problémy s obsazením a to do té doby, než se Joey v roce 1999 seznámil s Tripp Eisenem na turné když Static-X a Slipknot společně hráli na La Vida Loco před Coal Chamber. Ten pak sehnal Wednesdayho13 jako basáka. S Joeym rychle začali přepisovat staré songy a psát nové (inspirovaly ho horory a prohlašuje, že žádný z textů není založený na osobní zkušenosti.) a po nějaké době ho Joey požádal, jestli by něco nezazpíval, zalíbilo se mu to, tak Wednesday zůstal jako zpěvák a Dizzy letěl. Po vstupu Wednesdayho se změnilo opravdu všechno - i název. Byli garážová kapela v pravém slova smyslu : Až do vydání Slipknot sice pilně zkoušeli, ale za celou tu dobu odehráli jen 4 live show, a to jen Tripp a Joey na kytarách. Album Beyond The Valley Of Murderdolls nahráli jen ve třech - Joey kytary, basu a bubny, Tripp kytary a Wednesday13 basu a zpěv. Nahrávali ji v SR Audio studiu na konci dubna/začátku května 2002 v Des Moines a produkoval ji (zčásti i mixoval) Joey. Pak, když měli vyrazit na turné do party přibrali ještě Trippovy kamarády Erica Griffina a Bena Gravese (alias The Ghoul). Po vydání desky, která měla (a ještě furt má) ve světě velký úspěch má skupina venku singl Dead In Hollywood, kde si v klipu zahrál i Marylin Manson. Pak Tripp opustil kapelu a místo něho hraje kytarista Dope, Acey Slade. Skupina se vydala na turné po celém světě . Jejich live show jsou plné energie a radosti z hraní. Hudebně se sice hodně inspirovali od Alice Cooper, ale na show rozhodně nic podobného nepředvádějí - neusekávají hlavy hadům ani nemají na stage gilotiny

Následovalo dlouhé turné, kde se tedy potkali s Papa Roach ,ale třeba i s Iron Maiden, Queens of the Stone Age a Foo Fighters. Nechybělo ani společné tour se Stone Sour po Velké Británii. Bohužel se Murderdolls po té rozpadli a už se nedali znovu dohromady. Stojí za tím fakt, že Wednesday 13 nemá potřebu čekat na Jordisona v době, kdy se soustředí na SlipKnoT, a proto si založil svou vlastní kapelu, nazvanou jednoduše Wednesday 13. Až na bubeníka Bena Gravese hraje v současné době každý člen Murderdolls i v jiné kapele, takže bude znovusložení opravdu složité.

V roce 2010 ohlásili návrat a vydali desku s názvem " Women and children last ".
V roce 2013 ohlásili další pauzu. Pro více čtětě >> TADY
zdroj,zdroj + to co jsem věděla
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
" Satanismus není synonymum pro rituální oběti, vykopávání hrobů a uctívání ďábla . Ďábel neexistuje. Satanismus je víra v uctívání sebe sama, protože jen ty jsi zodpovědný za své vlastní dobro a zlo. "
( Marilyn Manson )